Zapraszamy do udziału w OBCHODACH KANONIZACJI BŁ. JANA PAWŁA II W SKOCZOWIE – Mamy Wielki zaszczyt zapewnić oprawę muzyczną uroczystości – przemarsz + Msza Święta + Koncert Orkiestry OSP Roczyny – 27.04.2014r. (niedziela) od godziny 16 …

autor: admin dnia 25 kwietnia, 2014

Gmina Skoczów serdecznie zaprasza na obchody
Kanonizacji bł. Jana Pawła II.
To będzie wydarzenie szczególne !!!
22 maja 1995 roku w Skoczowie Jan Paweł II
wygłosił Homilię w czasie Mszy św. odprawionej na wzgórzu „Kaplicówka”.

SKOCZOWSKIE OBCHODY KANONIZACJI
BŁ. JANA PAWŁA II

27 kwietnia 2014 r. (niedziela) 

godz. 16.00
Uroczysty przemarsz wiernych z kościoła śś. Ap. Piotra i Pawła na Kaplicówkę wraz z orkiestrą OSP Roczyny

godz. 16.45
Msza św. dziękczynna za kanonizację bł. Jana Pawła II

godz. 18.00
Koncert Orkiestry z Roczyn

Miejsce: Kościół śś. Ap. Piotra i Pawła – Kaplicówka.
Organizator: Parafia śś. Ap. Piotra i Pawła, MCK „Integrator”.

Kanonizacja będzie szczególnie obchodzona w Skoczowie,
gdzie przygotowano szereg wydarzeń z tej okazji.
– Będzie to szczególne wydarzenie dla wiernych i nie tylko,
na całym świecie. Jednak dla mieszkańców Skoczowa kanonizacja bł. Jana Pawła II ma szczególne znaczenie z racji papieskiej wizyty. To w Skoczowie gościliśmy wielkiego człowieka, który zostanie ogłoszony świętym.

Pielgrzymka Papieża Polaka to było najważniejsze wydarzenie w historii miasteczka. Tego dnia wydarzyło się coś, co nie pojawiało się w naszych najśmielszych marzeniach. Do Skoczowa z nieoficjalną wizytą przybył Ojciec Święty, Jan Paweł II. Na wzgórzu Kaplicówka, gdzie odbyła się główna uroczystość duszpasterskiej pielgrzymki do diecezji bielsko-żywieckiej, Papieża Polaka witało ćwierć miliona pielgrzymów ze wszystkich polskich diecezji. Nikt wtedy nie myślał o przenikliwym wietrze, dokuczliwym chłodzie i wszechobecnym błocie. Wizyta w Skoczowie była tak niezwykła, jak niezwyczajne było zaproszenie do odwiedzenia 15- tysięcznego miasteczka skierowane do Ojca Świętego nie przez głowę państwa, a lokalne władze kościelne i samorządowe. Niezwykłe było też spotkanie w ewangelicko-augsburskim kościele Trójcy Świętej w Skoczowie z wiernymi tego wyznania, podczas którego Ojciec Święty podkreślił znaczenie dialogu ekumenicznego. Wszyscy z uwagą wysłuchaliśmy również słów Ojca Świętego wypowiedzianych na Kaplicówce: „Być człowiekiem sumienia, to znaczy przede wszystkim w każdej sytuacji swojego sumienia słuchać i jego głosu w sobie nie zagłuszać, choć jest on nieraz trudny i wymagający; to znaczy angażować się w dobro i pomnażać je w sobie i wokół siebie, a także nie godzić się nigdy na zło, w myśl słów św. Pawła: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj (Rz 12, 21). Być człowiekiem sumienia, to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków, ciągle na nowo się nawracać. Być człowiekiem sumienia, to znaczy angażować się w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju, w naszych rodzinach, w społecznościach w których żyjemy i w całej Ojczyźnie. To znaczy także podejmować odważnie odpowiedzialność za sprawy publiczne: troszczyć się o dobro wspólne i nie zamykać oczu na biedy i potrzeby bliźnich, w duchu ewangelicznej solidarności: „Jeden drugiego brzemiona noście”. Tamte słowa nabierają dziś szczególnego znaczenia. To było niezwykłe spotkanie z Człowiekiem ogarniającym swym troskliwym spojrzeniem cały świat, a zarazem patrzącym z uwagą w oczy swojego rozmówcy – wspomina wizytę papieską Janina Żagan, burmistrz Skoczowa, która była wtedy szefową Komitetu Organizacyjnego wizyty.

Źródło:http://www.skoczow.pl/

Komentowanie wyłączone.