Polsko-słowacka majówka- 01.05.2010r. Kęty

autor: admin dnia 1 maja, 2010

Polsko-Słowacki Festiwal Kultur z Domem Kultury w Kętach już za nami. W ciągu dwóch dni, w sali widowiskowej i w plenerze mieszkańcy Kęt mieli okazję miło spędzić czas i spotkać się z kilkoma dziedzinami twórczości amatorskiej: fotografią, filmem, tańcem, śpiewem i muzyką.

 

To wszystko za sprawą gości z Centrum Kultury i Informacji w Czadcy oraz rodzimych wykonawców. Imprezę zorganizowano w ramach projektu „POMOSTY BESKIDZKIE sposobem na pobudzenie transgranicznej aktywności kulturalnej” finansowanego z funduszy unijnych.

Na estradzie obok Domu Kultury oklaskiwaliśmy występy folklorystyczne, taniec nowoczesny i towarzyski oraz muzykę klasyczną.

Bawiliśmy się przy ostrej muzyce młodzieżowego zespołu „Šramot”, polskich przebojach w wykonaniu Klaudii Karczmarz i Rafała Cebuli oraz

przy muzyce rozrywkowej i marszowej w mistrzowskich aranżacjach Orkiestry Dętej z Roczyn, występującej wraz z mażoretkami. 

Plenerowy blok zakończył porywający występ grupy „Dzień dobry”

 z Bielska-Białej, która w niezapomnianych, akustycznych interpretacjach przypomniała nam utwory m.in. Marka Grechuty oraz zagrała własne kompozycje.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE KONCERTY ORKIESTRY!!!

Tags: ,

Komentowanie wyłączone.