Podwójny sukces muzyków z Roczyn

autor: admin dnia 4 lipca, 2021

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach zdobyła I miejsce w kategorii Orkiestr, a Roman Marczyński Big Band z Roczyn w kategorii Big Bandów także I miejsce w Finale prestiżowego 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, gra na instrumencie muzycznym, stoi i na świeżym powietrzu

W dniach 23-25.06.2021 w Koncercie Finałowym 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu wystąpiło 28 najlepszych orkiestr z małopolski wyłonionych w eliminacjach.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, gra na instrumencie muzycznym, stoi i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, gra na instrumencie muzycznym i stoi


Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach zdobyła I MIEJSCE! Orkiestra z Roczyn była zakwalifikowana w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych oraz orkiestry zakładowe. Natomiast Roman Marczyński Big Band działający przy Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta OSP w Roczynach w kategorii big bandów i orkiestr rozrywkowych zdobył również I miejsce!

JEST TO WIELKI PODWÓJNY SUKCES.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie grający na instrumentach muzycznych i ludzie stoją

Orkiestra z Roczyn, jako jedyna Orkiestra Dęta reprezentowała Gminę Andrychów i Powiat Wadowicki. Natomiast w Kategorii Big Bandów Gminę Andrychów reprezentował m.in.
zespół Roman Marczyński Big Band,
gdzie był bezkonkurencyjny i także zdobył I miejsce!

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 użytkowników, w tym Justyna Janosz-Marczyńska, ludzie grający na instrumentach muzycznych i tekst „TY SOKGE 23-25 czerwca 2021 ROCZ”

Muzycy z Roczyn obiecali godnie Reprezentować swoją małą Ojczyznę, Sołectwo Roczyny, Gminę Andrychów, Powiat Wadowicki i podwójne I miejsca w swoich kategoriach jest ukoronowaniem ich ciężkiej pracy!

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 użytkowników, w tym Paweł Kamiński, ludzie grający na instrumentach muzycznych i ludzie stoją

Uroczysty Koncert Laureatów, wraz z odczytaniem protokołu końcowego oraz rozdaniem dyplomów i nagród odbędzie się 25 września 2021 r. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, gdzie w Koncercie
z cyklu MY, MAŁOPOLANIE, Komisja zaproponowała do występu zespół Roman Marczyński Big Band z Roczyn.

Podczas Festiwalu Komisja w składzie:
ppłk Bolesław Szulia – przewodniczący
dr Waldemar Groń
ppłk Leszek Mieczkowski
ppłk dr hab. Stanisław Strączek
kpt. Stefan Żuk
Małgorzata Mikulska – sekretarz komisji
oceniała grę w przemarszu, koncert sceniczny i różnorodny repertuar Orkiestr.


Na stronie Sokół Małopolskie Centrum Kultury możemy przeczytać: Tradycyjnie już, najlepsze małopolskie orkiestry przygotowały dla publiczności w Nowym Sączu wyjątkowe widowisko mające charakter muzycznego świętowania, składające się z przemarszów, występów mażoretek i przede wszystkim ciekawych i różnorodnych repertuarowo koncertów.Poniżej przedstawiamy film prezentujący przemarsz Orkiestry z Roczyn w Finale:

Przypomnijmy, że Muzycy z Roczyn w tym roku zdobyli najwyższe nagrody podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA Kozy, Bielsko-Biała 5-6 czerwca 2021 roku. Wśród kilkudziesięciu uczestniczących w przeglądzie orkiestr ponownie orkiestra w Roczynach wśród najlepszych.

Orkiestra Dęta z OSP w Roczynach

Orkiestra Dęta z OSP w Roczynach pod batutą Romana Marczyńskiego otrzymała “Złoty Dyplom” w Konkursie Estradowym. Orkiestra z Roczyn w Konkursie o Puchar Starosty Bielskiego zdobyła również Złoty Dyplom. To podwójne, najważniejsze osiągnięcie w jednym roku w ponad 150-letnej działalności Orkiestry w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr.

Również „Złoty Dyplom” zdobył zespół „Roman Marczyński Big Band” oceniany w Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego. Roman Marczyński Big Band zdobył także Złoty Dyplom w Konkursie Estradowym. Roman Marczyński Big Band otrzymał w tych dwóch konkursach maksymalna ilość pkt tj. 100 pkt i wygrał dosłownie wszystko zdobywając najwyższe trofea: 2 krotnie 1 Miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała i drugi Puchar Starosty Bielskiego. Przypomnijmy Roman Marczyński Big Band działa przy Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta OSP w Roczynach.Przy Orkiestrze działa również Młodzieżowa Szkółka gry na instrumentach dętych. Chętnych zapraszają do nauki, a później do wstąpienia w szeregi muzycznych formacji działających przy Stowarzyszeniu.

Orkiestra liczy 45 osób. Zapewnia oprawę muzyczną prawie wszystkich uroczystości państwowych, patriotycznych, gminnych, kościelnych na terenie gminy Andrychów. Często występuje również na terenie powiatu wadowickiego i w sąsiednich powiatach. Zespół występował poza granicami Polski m.in. na Ukrainie, w Niemczech oraz w Holandii. W 2010 roku zostało założone Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach, którego Prezesem został Zbigniew Janosz.

W swoim repertuarze Orkiestra posiada utwory klasyczne, rozrywkowe, popowe, jazzowe, znane z radia i telewizji, jak również utwory tradycyjne o charakterze wirtuozowskim z repertuaru Vlado Kumpana, polki, marsze. Orkiestrę Roczyny często możemy usłyszeć w radiu RMF FM w piątki o godzinie 14:00 na rozpoczęcie programu “Lepsza połowa Dnia”. Bandleaderem, Kapelmistrzem Orkiestry jest Jej wychowanek, trębacz, znany pedagog muzyczny mgr Roman Marczyński. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym – Muzyka Współczesna i Jazz.

Najważniejsze osiągnięcia Orkiestry:

 • Złoty Dyplom na XVII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” 2021;
 • I miejsce w 43.Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych “Echo Trombity” w Nowym Sączu;
 • III miejsce – Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”;
 • I miejsce w XXXIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych “Echo Trombity” w Nowym Sączu w kategorii Orkiestra OSP;
 • Wyróżnienie w 53. Festiwalu Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej-Michałowice-Więcławice.
  Orkiestra Dęta OSP w Roczynach w tamtym roku obchodziła 150-lecie swojego istnienia (1870-2020).
  Ze względu na pandemie Jubileuszowe Uroczystości zostały przeniesione na ten rok.
  Orkiestra z okazji Jubileuszu 150-lecia istnienia w tym roku wydała I płytę DVD oraz planuje wydać swoją II płytę CD i Kronikę Orkiestry, która będzie pamiątką dla następnych pokoleń.

Zespół „Roman Marczyński Big Band”

Zespół „Roman Marczyński Big Band”

Zespół składa się z profesjonalnych muzyków, którzy ukończyli m.in. Akademię Muzyczną
w Krakowie lub Katowicach. Zespół powstał w 2020 roku w Roczynach w Gminie Andrychów
i ma na swoim koncie już wydaną pierwszą płytę CD oraz DVD.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie grający na instrumentach muzycznych, ludzie stoją i tekst „finał 3. Małopolskiego Fest ECHO zudzi najlepszyc rkiestr DÄtych OMBITY Iski 23- cze 20 SOKGE M MAŁ OPO SKA”

Z zespołem występuje wokalista Kamil Franczak i Rafał Żur. Kamil Franczak– jeden ze stu Jurorów znanego programu Śpiewajmy razem. All Together Now. Jest m.in. aktorem i wokalistą Teatru Rozrywki w Chorzowie. Na swoim koncie ma wiele zdobytych nagród i występów w znanych programach telewizyjnych.
W zespole występują także wychowankowie Orkiestry Dętej OSP w Roczynach.


Osiągniecia:

 • w XVII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Bielsku Białej w kategorii Big Band zdobył w Konkursie Estradowym maksymalną ilość pkt 100 na 100 i I miejsce, ZŁOTY DYPLOM i PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BIELSKO-BIAŁA, 2021;
 • w XVII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Bielsku Białej w kategorii Big Band zdobył
  w Konkursie o Puchar Starosty Bielskiego zdobył także maksymalną ilość pkt 100 na 100 i I miejsce, ZŁOTY DYPLOM i DRUGIE TROFEUM – PUCHAR STAROSTY BIELSKIEGO;
 • I miejsce w 43.Małopolskiem Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMIBTY w Nowym Sączu
  w kategorii Big Bandów i Orkiestr rozrywkowych, 2021;
  Zespół został w ubiegłym tygodniu zaproszony przez organizatorów bezpośrednio do Finału znanego Programu Telewizyjnego „MAM TALENT”, który odbędzie się w lipcu 2021roku.
Może być zdjęciem przedstawiającym Paweł Kamiński, stoi i gra na instrumencie muzycznym

 • Bandleaderem jest Roman Marczyński, który jest nauczycielem gry na trąbce w Szkole Muzycznej
  I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Współpracuje m.in. z eM Band Jaworzno, Big Band Małopolski, jak również z Teatrem Witkacego w Zakopanem, a także z zespołem Czerwie. Uczestniczył w Koncercie pod kierunkiem Adama Sztaby podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, a także w I edycji Wodecki Twist Festival pod batutą Krzysztofa Herdzina.
  Więcej informacji znajdziecie na stronie Orkiestry: www.orkiestra.roczyny.pl
  lub facebook.com/OrkiestraRoczyny i facebook.com/RomanMarczynskiBigBand
  Tel. kontaktowy: 535777414/ email: orkiestrazroczyn@gmail.com lub rmarczynski6@gmail.com

Komentowanie wyłączone.