I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE- NAJLEPSZY PREZENT NA JUBILEUSZ !!!

autor: admin dnia 21 czerwca, 2010

20 czerwca 2010 roku w XXXIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który odbył się w Nowym Sączu

 

ORKIESTRA ROCZYNY ZDOBYŁA I MIEJSCE !!!

 

JEST TO NASZ NAJWIĘKSZY DOTYCHCZASOWY SUKCES !!!

Trzeba przypomnieć, że Orkiestra miała przerwę i od 2006 roku nie występowała na żadnych Festiwalach,Przeglądach. JEST TO PODWÓJNY SUKCES !!!

 Był to Pierwszy Festiwal naszego Kapelmistrza Romana Marczyńskiego, dla którego jest to początek udziału w Wielkich imprezach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi !!! 

Dzięki nowemu repertuarowi,dyscyplinie i wytrwałości do celu podbiliśmy MAŁOPOLSKĘ !!! 🙂
Żadnej Orkiestrze z okolic nie udało się zdobyć nigdy takiej wysokiej lokaty !!!
Członkowie Orkiestry liczyli na miejsce na podium,ale o I miejscu tylko marzyliśmy 🙂
 

Ciężka praca, próby, ćwiczenia sekcyjne oraz bardzo trafne wskazówki kapelmistrza sprawiły, że osiągnęliśmy taki WIELKI SUKCES !!!

Trzeba przyznać,że wielki wkład ma Nasz Kapelmistrz Roman Marczyński, który dzięki nowym zmianą w prowadzeniu prób, ćwiczenia utworów, indywidualne rozmowy z muzykami, podpowiedzi dały efekt w postaci WSPANIAŁEGO ZWYCIĘSTWA !!!

 

WARTO PRZYPOMNIEĆ,ŻE ZA DWA TYGODNIE BĘDZIEMY OBCHODZIĆ JUBILEUSZ ORKEISTRY (140-LECIE). JEST TO DLA NAS NIESAMOWITY PREZENT W POSTACI I MIEJSCA !!!

 

-Zapytałam kapelmistrza o wrażenia i odczucia po Koncercie?
-„Bardzo cieszę się z naszego wspólnego sukcesu !!! Rywalizowaliśmy z najlepszymi !!! Był to mój pierwszy Festiwal w roli Kapelmistrza Orkiestry. WSPANIAŁEJ ORKIESTRY z bardzo utalentowaną młodzieżą. Najważniejsze jest to, że jeszcze chciałbym kilka rzeczy zmienić w naszym graniu, poprawić brzmienie, a jeśli przy wygraniu widzę potrzebę wprowadzenia kilka to jest bardzo dobrze. Oznacza to, że nie zagraliśmy jeszcze na 100% swoich możliwości, a wygraliśmy. Jest potencjał w członkach Orkiestry. Po objęciu funkcji Kapelmistrza widzę znaczny jej rozwój, z tygodnia na tydzień jest naprawdę coraz lepiej… Każdy muzyk się rozwinął. Miło mi udzielać jakiś wskazówek ,które dają powoli efekty. Dużo jest jeszcze do poprawienia,ale jestem zadowolony z tego sukcesu. Chciałbym podziękować wszystkim członkom Orkiestry za wyrwałość, wiarę w siebie, w Orkiestrę i że razem potrafimy bardzo dużo osiągnąć !!! Dziękuje. Chciałbym jeszcze powiedzieć, że osiągnięty sukces motywuje nas do dalszej pracy, ciężkich prób i jak zapowiedziałem w 2008 roku przed sobą stawiam wysokie cele i to będę chciał to w jak najszybszym czasie zrealizować. Pierwszy kroczek już jest widoczny!!! Przygotowujemy się do Jubileuuszu, na który chciałym już serdecznie zaprosić WSZYSTICH MIESZKAŃCÓW ROCZYN I GMINY ANDRYCHÓW”

 

Festiwal trwał 3 dni.Pogoda była zmienna,raz świeciło słońce, a raz padał deszcz…
O godz.9:00 Orkiestra miała zbiórkę w Remizie. Po rozegraniu się, przegrała swój program muzyczny przygotowany na ten Festiwal.

O godz.9:45 rozpoczęło się pakowanie do autobusu,wnoszenie prowiantu…

    O godz. 10:00 wyruszyliśmy walczyć o najlepsze miejsca. 

0 godz. 14:00 dotarliśmy do Nowego Sącza.

 

O godz. 15:30 rozpoczęła się prezentacja Orkiestr.

Nasza Orkiestra grała od godz.18:00 do 18:15.

  

Zagrała 3 utwory:
Marsz Wiwat L.Landowski
Gonna Fly Now „ROCKY” N.Iwai
Mieszanka Melodii Filmowych M.Frankowski

Orkiestra po występie nie wiedząc jeszcze o I miejscu w drodze powrotnej zatrzymywała się na stacjach i grała marsze dla mieszkańców pobliskich miejscowości, policjantów. 

 Większość grała, a nie zabrakło Roberta, Adama,Justyny którzy tańczyli wokół grających 😉  

W najbliższych dniach będą dołączone filmy z FESTIWALU,GDZIE PRZYPOMNIJMY ZAJELIŚMY I MIEJSCE :):)

JEST TO NAJWIĘKSZY SUKCES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JUBILEUSZ JUŻ WKRÓTCE !!!!!!!! ZAPRASZAMY 🙂

Komentowanie wyłączone.