Gminny Dzień Strażaka oraz 100-lecie OSP Łabowa -ZAPROSZENIE !

autor: admin dnia 24 sierpnia, 2021

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, w Łabowej obchodzony będzie Gminny Dzień Strażaka połączony z obchodami 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej. Uroczystości miały odbyć się rok wcześniej,
jednak z powodu pandemii wirusa Covid-19 i wprowadzonych w związku z tym obostrzeń w sferze życia publicznego, zostały one przeniesione na ten rok.Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Patronat Honorowy objęła również Wójt Gminy Łabowa Marta Słaby.
W związku z setną rocznicą działania jednostki, łabowscy strażacy rozpoczną obchody od uroczystej mszy w kościele parafialnym św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łabowej. Msza rozpocznie się o godzinie 12.30 a poprzedzi ją przemarsz pododdziałów spod remizy OSP Łabowa do Kościoła. Po mszy świętej nastąpi przemarsz na boisko szkolne w Łabowej, gdzie odbędzie się uroczysty apel. W czasie Apelu pożegnany zostanie reprezentujący do tej pory jednostkę sztandar OSP a jednocześnie nastąpi nadanie i poświęcenie nowego wzoru sztandaru i nadanie proporca MDP. Obchody upamiętnione zostaną również ceremonią wbijania pamiątkowych gwoździ. Strażakom z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Łabowa zostaną także wręczone odznaczenia. Po zakończeniu apelu, około godziny 15.45 odbędzie się Koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Roczynach. Uczestnicy uroczystości będą mogli również zapoznać się z historią Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej, dzięki przygotowanej wystawie historycznej, obrazującej zmiany, jakie zaszły od 1920 roku na terenie łabowskiej jednostki. Partnerem Gminnego Dnia Strażaka jest Województwo Małopolskie. Serdecznie zapraszamy !!!

Komentowanie wyłączone.