Eric Marienthal & eM Band WINTER TOUR POLAND 2014 – fotoreportaż z trasy koncertowej po całej Polsce !!! AKTUALIZACJA !!!

autor: admin dnia 26 grudnia, 2014

Amerykański saksofonista Eric Marienthal na początku  grudnia 2014 roku występował po całej Polsce m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Starachowicach, Bielsku Białej, Jaworznie wraz z eM Bandem, w składzie którym gra nasz Kapelmistrz Roman Marczyński.

Jest to wielkie osiągnięcie, jak i wyróżnienie !!! Gratulujemy !!!

Gwiazda wraz z 15 – osobowym Big Bandem koncertowała w różnych miejscowościach. Trasa „Eric Marienthal & eM Band WINTER TOUR POLAND 2014” to cykl koncertów prezentujący smooth-jazzowe dokonania Artysty w interesujących, specjalnie przygotowanych na tę okazję aranżacjach Marka Podkowy (Kayah, Golec Uorkiestra, Gordon Haskell, Mike Mainieri, Jim Beard, Victor Bailey, Justyna Steczkowska, Edyta Górniak, Smolik, Steve Logan, Hamish Stuart, Robbie McIntosh, Susan Weinert, Hans Peter Salentin).

„eM Band” Orkiestra skupiająca muzyków młodego i średniego pokolenia to jedyny polski big-band, który zaakceptował do współpracy Eric Marienthal.

Jednym z czołowych reprezentantów smooth jazzu jest amerykański saksofonista Eric Marienthal.

Smooth Jazz to pojęcie szerokie. Z jednej strony są w nim dźwięki łagodne, z drugiej ostrzejsze z kręgu funky. Zawsze jest to muzyka określana mianem eleganckiej.

Elton John, Barbra Streisand, Billy Joel, Stevie Wonder, Dionne Warwick, Burt Bacharach, B.B. King, Chick Corea, Olivia Newton-John – to tylko niektóre z gwiazd, z którymi grywał Eric Marienthal. Szerszej publiczności może być znany jako wykonawca przewodniego tematu telewizyjnego serialu „Moda na sukces”.

Co do muzyków z big  bandu Miasta Jaworzna, to tworzą go jedni z najlepszych instrumentalistów jazzowych w Polsce. Dość przypomnieć Marka Podkowę (sax), lidera bandu Marka Malisza (trąbka flugelhorn), Jerzego Główczewskiego (sax), Andrzeja Ruska (bass) czy wreszcie grającego na instrumentach klawiszowych Bogusława Kaczmara. 

Poniżej przedstawiamy część artykułu na temat koncertu w Poznaniu w słynnym klubie jazzowym Note Blue:

„Szybko okazało się, że Marienthal jak i jego polscy koledzy doskonale się rozumieją  i znakomicie współbrzmią. Zresztą można było podziwiać też ciekawe brzmienie sekcji dętej, sprawną pracę sekcji rytmicznej jak błyskotliwe solo gitarzysty. Takiego brzmienia nie powstydziły by się najlepsze orkiestry europejskie. Było głośno, ale nigdy za głośno.  A Eric Marienthal okazał się nie tylko znakomitym instrumentalistą, ale i pomysłowym showmanem. Do wspólnego wykonania swoich partii solowych zapraszał też i to z sukcesem publiczność, która stanowiła chór a cappella. Po chwili jednak chórem a capella stawali się śpiewający muzycy z eM Bandu. Był to niezwykły wieczór pełen muzyki, która niesie pozytywną energię. A na eM Band i jego działalność warto zwracać uwagę i śledzić jego kolejne kroki.” –http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3672428,eric-marienthal -i-em-band-podobali-sie-w-poznanskim-blue-note,id,t.html 

Eric Marienthal to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w świecie
saksofonistów jazzowych. Amerykański muzyk przyszedł na świat w 1957 roku
w Sacramento w Kalifornii. Absolwent Berklee College of Music w Bostonie
pod kierunkiem Joe”ego Violi. Później przeprowadził się do Los Angeles, gdzie występował z zespołem Ala Hurta oraz Johna Novello. Dzięki Johnowi Eric nawiązał też współpracę z Chickiem Coreą, który poszukiwał saksofonisty do swego zespołu Elektric Band. Ich wspólne nagrania przyniosły zespołowi 2 nagrody Grammy
oraz zaowocowały propozycją na solową płytę Erica „Voices of The Heart”,
która ukazała się w 1987 roku. Koncertował na całym świecie, ma na swoim koncie 15 albumów i setki nagrań z największymi gwiazdami.
Był członkiem legendarnych grup jazzowych: Chick Corea Elektric Band
i Yellowjackets. Eric jest także autorem trzech podręczników do gry na saksofonie
oraz nauczycielem akademickim.

Poniżej kilka zdjęć z różnych Koncertów z Erickiem i eM Bandem:

Filmy z Koncertu: – Melodia serialu „Mody na Sukces”

Post użytkownika Artur Kika.

Post użytkownika Marek Ruda.


Więcej artykułów na temat Koncertów:

http://bluenote.poznan.pl/event/eric-marienthal-usa-emband-smooth-jazz/

http://www.polskajestpiekna.eu/index.php/kultura/634-eric-marienthal-wystpi-w-sck

http://czarnadziura.weebly.com/blog/eric-marienthal-em-band-w-starym-klasztorze

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3672428,eric-marienthal -i-em-band-podobali-sie-w-poznanskim-blue-note,id,t.htm

Fotografie:

https://pl-pl.facebook.com/pages/eM-Band/145373838833362

Komentowanie wyłączone.