27.08.2017 r. (niedziela) od godz. 12:30 – Biesiada Muzyczna „Popołudnie z rodziną” na terenie ośrodka HOTEL&SPA KOCIERZ w Targanicach – ZAPRASZAMY !!!

autor: admin dnia 19 sierpnia, 2017

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach serdecznie zaprasza
na biesiadę muzyczną „Popołudnie z rodziną”, która odbędzie się
27 sierpnia 2017 roku (niedziela) od godziny 12:30 na terenie
ośrodka Hotel & SPA KOCIERZ w Targanicach. Muzyczna maestria,
brawurowo wykonywane utwory przez Orkiestrę Rozrywkową
Roczyny zapewnią Państwu niezapomniane artystyczne wrażenia
i świetną zabawę.
W programie usłyszymy utwory rozrywkowe
(rock, pop, big band) znane z radia i telewizji oraz tradycyjne
o charakterze wirtuozowskim z repertuaru Vlado Kumpana.
Zespół zaprezentuje się w nowych złotych kamizelkach,
charakterystycznych dla czeskich Dechovek.

Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach.
Szefem Orkiestry, bandleaderem jest mgr Roman Marczyński,
który ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym
– Muzyka współczesna i jazz, Studium Pedagogiczne przy Akademii Muzycznej
w Krakowie oraz kurs dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych prowadzone przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.
Jest pedagogiem, nauczycielem gry na trąbce w Szkole Muzycznej I stopnia
w Suchej Beskidzkiej oraz nauczycielem muzyki, instruktorem Orkiestry Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. Przez ostatnie lata zmienił repertuar orkiestry o interesujące aranżacje i bardziej „rozrywkowy” repertuar, pozyskał do współpracy najlepszych muzyków w środowisku orkiestr dętych, a także członków i absolwentów szkół muzycznych, dzięki czemu brzmienie orkiestry nabrało cech profesjonalnego zespołu. 

Pod jego kierunkiem Orkiestra utrzymuje wysoki poziom muzyczny zdobywając m.in. ZŁOTY DYPLOM na Międzynarodowym Przeglądzie Orkiestr Dętych „ZŁOTA TRĄBKA” w 2011 roku, I miejsce w kategorii Orkiestr strażackich w Finale XXXIV Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu, II miejsce w II Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych o puchar Wójta Gminy Polanka Wielka oraz Wyróżnienie w 53. Festiwalu Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej w Michałowicach. Orkiestra zapewnia oprawę muzyczną ważnych uroczystości kościelnych, państwowych oraz wydarzeń kulturalnych na terenie Gminy Andrychów i Gminy Skoczów.
Przy Orkiestrze działa Dechovka, zespół wykonujący utwory rozrywkowe
i tradycyjne o charakterze wirtuozowskim z repertuaru m.in. Vlado Kumpana. Dechovka wielokrotnie wystąpiła poza granicami kraju
m.in. Austrii, Niemczech i na Ukrainie.

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach od wielu lat prowadzi Szkółkę nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych. Zajęcia na instrumentach blaszanych prowadzi pedagog mgr Roman Marczyński,
natomiast na klarnetach i saksofonach – wychowanka Orkiestry
mgr inż. Justyna Janosz, która jest sekretarzem Stowarzyszenia,
jak również założycielem i administratorem strony internetowej www.orkiestra.roczyny.pl 
działającej od 2008 roku.
Prezesem Orkiestry jest mgr inż. Zbigniew Janosz,
pomysłodawca założenia Stowarzyszenia.

Osiągnięcia band leadera Romana Marczyńskiego na niwie muzycznej automatycznie rzutują na coraz wyższy poziom Orkiestry Rozrywkowej Roczyny. Jego pasją jest szeroko pojęta muzyka rozrywkowa, popowa, big bandowa.
Ma za sobą kilkuletni etap kontraktów zagranicznych w firmach cenionych
w branży muzycznej, z którymi koncertował w całej Europie.
Jest pierwszym trębaczem jednych z najlepszych Big Bandów w Polsce m.in. eM Band z Jaworzna, Big Contest Band z Tarnowa, Big Band Małopolski, Perła Big Band, z którymi miał przyjemność występować na jednej scenie z takimi artystami jak: Eric Marienthal, Gordon Haskell, Basia Trzetrzelewska, Rudi Schubert, Zbigniew Wodecki, Marek Bałata, Beata Przybytek, Ewa Bem, Michał Urbaniak, Jarek Śmietana, Krystyna Prońko, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska, Stanisław Soyka, Krzesimir Dębski, Grubson, Michał Szpak, Kuba Badach, Jan Trebunia-Tutka i wielu innych. Indywidualnie zdobył m.in. Główną Nagrodę Złote Zadęcie Henryka Majewskiego w kategorii Trębaczy Jazzowych na Mitingu Orkiestr i Trębaczy Jazzowych w Kolbuszowej. 

Roman Marczyński 30 października 2016 roku miał przyjemność zagrać Koncert na żywo w Polskim Radiu Trójka w Studiu im. Agnieszki Osieckiej z Jan Trebunia Tutka i eM Band Jaworzno. Natomiast 31 października 2016 r. wystąpił na żywo w TVP2 w programie” PYTANIE NA ŚNIADANIE” oraz w HALO POLONIA z Janem Trebunią Tutka i eM Bandem. Wystąpił również podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 31 lipca 2016 roku z Orkiestrą ŚDM pod batutą Adama Sztaby w Koncercie na żywo w TVP1 pt. „Wierzę w Boże Miłosierdzie”
oraz w Tauron Arena Kraków w dniu 13 listopada 2016 roku podczas Koncertu na żywo „Bóg Liczy na Ciebie”. W tym roku mogliśmy trębacza Romana Marczyńskiego usłyszeć również z Orkiestrą Adama Sztaby w Koncercie „Młodość – projekt życia”, organizowanym w Krakowie w ramach obchodów 1. rocznicy Światowych Dni Młodzieży., który odbył się 29 lipca w Tauron Arena Kraków
oraz 13 sierpnia w Gniewie podczas Międzynarodowego Festiwalu Gospel.

Komentowanie wyłączone.