Uroczystość Bożego Ciała w Roczynach
autor: admin dnia 20 czerwca, 2014W czwartek 19 czerwca 2014 roku nasza orkiestra
uświetniła uroczystości Bożego Ciała w Parafii
pod wezwaniem Świętego Urbana i NMP w Roczynach.



Po Mszy Świętej wierni przeszli w uroczystej procesji ulicami Roczyn
kolejno do czterech ołtarzy, przy których czytane były fragmenty
Ewangelii związane z Eucharystią.


Boże Ciało to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu.
Po liturgii eucharystii następuje procesja do czterech ołtarzy.

Przy każdym z nich odmawia się modlitwy i czyta Ewangelię.

Na zakończenie procesji kapłan udziela wiernym błogosławieństwa.

Uczestnictwo w procesji – to publiczna manifestacja wiary.
Jest to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt
obchodzonych przez Kościół Katolicki.
Historia uroczystości Bożego Ciała sięga średniowiecza.





