Obchody Kanonizacji Jana Pawła II w Roczynach – 27.04.2014r. godzina 7:00 !!!
autor: admin dnia 2 maja, 2014W niedzielę 27 kwietnia 2014 roku Orkiestra Roczyny
uczestniczyła w bardzo ważnym wydarzeniu dla naszej miejscowości.


O godzinie 7:00 rozpoczynając Mszę Świętą
Proboszcz Parafii w Roczynach przy dźwiękach “Barki”
wniósł relikwie ŚWIĘTEGO Jana Pawła II.

Orkiestra Roczyny uświetniła uroczystość
wykonując ulubione pieśni PAPIEŻA POLAKA !!!






>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Troszkę z Historii:
W roku 1999 w czasie pielgrzymki do Ojczyzny
Papieża Jana Pawła II Orkiestra Roczyny
witała Ojca Świętego w Wadowicach
na lądowisku stadionu sportowego Skawa.
>>>
Kardynał Karol Wojtyła 17 września 1978 roku,
a więc niemal dokładnie miesiąc przed wyborem na Stolicę Piotrową,
wmurował kamień węgielny pod budowę kościoła Parafialnego w Roczynach.
Na fotografii poniżej widzimy, jak Orkiestra Roczyny
również wtedy uczestniczyła w tym ważnym dniu
dla wszystkich mieszkańców Roczyn:


14 września 1980 roku nastąpiło poświęcenie dolnego kościoła
i plebanii przez kardynała Franciszka Macharskiego.
Roczyny wtedy to zostały mianowane jako oddzielna parafia,
a ksiądz mgr Jan Nowak został ogłoszony pierwszym proboszczem.
W maju 1982 roku Ks. Kardynał Franciszek Macharski
dokonał poświęcenia całego kościoła.




Kościół roczyński zbudowany jest na planie ryby
– starochrześcijańskiego symbolu Chrystusa.
Źródło:www.roczyny.pl





